Kino Konesera - Parasite

Zapraszamy na projekcję filmową z cyklu Kino Konesera. W lutym proponujemy film „Parasite”.

28 lutego 2020 r., godz. 20.00, sala widowiskowa MGOK

W ubogiej dzielnicy Korei Południowej mieszka czteroosobowa rodzina Kimów. Jej członkowie są sprytni, dzięki czemu mimo ograniczonych środków na życie mają dostęp do internetu, czasami udaje im się zjeść darmowy obiad albo dostać pracę dorywczą. Ich życie zaczyna zmieniać się na lepsze od czasu, gdy starszy syn, Gi-woo, zostaje zatrudniony przez bardzo zamożną rodzinę jako korepetytor. Gdy wydaje się, że biednej rodzinie nareszcie zaczyna się układać, dochodzi do odkrycia, które może zniszczyć ich plany na przyszłość.

Film otrzymał cztery nagrody podczas 92. ceremonii wręczenia Oscarów, w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy film międzynarodowy oraz najlepszy scenariusz oryginalny, a także Złotą Palmę - nagrodę główną w konkursie 72. MFF w Cannes.

Bilety na projekcję w cenie 10 zł do nabycia przed seansem.

Zapraszamy!